FASHION

VIERA SCHOTTERTOVA LOVES NOVESTA

More and more pepople around the world wear NOVESTA and it’s becoming popular also among celebrities, singers, actors and models. A Slovak topmodel Viera Schottertova has several pairs of canvas stars in her closet and showed exclusively for NovestaBlog.com how she wears them.

NOVESTA je čím ďaľej tým viac obľubená medzi ľudmi po celom svete. Milujú ju ale aj celebrity, speváci a známe modelky, ako napríklad Viera Schottertova. Táto krásna slovenka odhalila exkluzívne pre NovestaBlog.Com, ako ich nosí ona!

 

viera-schottertova-for-novesta-ss2015-1

NOVESTA Star Master Red

Festivals can be the a great inspiration. In fact, they are the second biggest street style event after fashion weeks! Clean lines and classics are very in this season, why not to spice it up with red kicks?

Hudobné festivaly sú skvelým zdrojom inšpirácie, sú na druhom mieste hneď za fashino weekmi (svetové týždne módy). Čisté línie a klasické kúsky sú túto sezónu veľmi in, čo tak oživiť ich červenými teniskami?

 

viera-schottertova-for-novesta-ss2015-4

NOVESTA Star Master Denim

There are days we dress up and days we just want to be comfy, but still wanna rock it! Jeans and a leather jacket is the perfect combo, brought to a perfection with denim sneakers.
Sú dni, keď sa chcete nahodiť a dni, keď si chcete obliecť niečo pohodlné ale stále byť štýlová! Rifle a kožená bunda sú na toto skvelou kombináciou, dovedenou k dokonalosti teniskami z jeansoviny.

 

viera-schottertova-for-novesta-ss2015-5

NOVESTA Star Dribble White

Fringe is the hit of this season. You must have at least one piece in your closet! If you don’t wanna over-do it, just wear something small like a scarf.
Strapce sú top trendom tejto sezóny. Musíte vlastniť aspoň jeden kúsok! Ak to nechcete perhanť, začníte malou šatkou a buďte in.

 

viera-schottertova-for-novesta-ss2015-3

And how do you wear your NOVESTA?
Ako nosíte VY vaše NOVESTY?

Photo: Adam Suchanek
MakeUp&Hair: Viktoria Kovacsova

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

[jr_instagram id='3']